אישור אפוסטיל משרד החוץ תוך יום עסקים

בעולם שבו כל מדינה היא במרחק טיסה של כמה שעות, רבים מהישראלים מחליטים לעשות מעשה ולהמיר את מקום מגוריהם ליעדים שונים בעולם ופרט ליוון שהיא במרחק טיסה של פחות משעה מישראל. לא רק זה, רבים מהישראלים שכן בחרו להישאר בארץ, בחרו להשקיע את כספם ביוון כיוון שמחירי הבתים שם הרבה יותר נוחים לכיס והתמורה ביחס לעלות הנכס משתלמת יותר. במאמר הבא נסביר לכם איך לפתוח חשבון בנק ביוון בצורה הפרקטית ביותר, אילו מסמכים אתם צריכים להגיש, נכיר לכם את השלבים שאתם חייבים להכיר בתהליך הזה ואפילו נמליץ לכם על בנק שבו התהליך יהיה בעבורכם הרבה יותר פשוט.

 

למה ישראלים רוצים לפתוח חשבון בנק ביוון

קיימות המון סיבות להחלטה לפתוח חשבון בנק ביוון:

 1. קבלת הכנסות – אנשים שמרוויחים כסף ביוון בין אם מדובר במשכורת, בשכירות שנכנסת באופן קבוע או בהשקעות שונות יעדיפו להימנע משערי המרה ולפתוח חשבון בנק שיאפשר להם להתנהל ביורו.
 2. ביצוע העברות – גם פה על מנת להימנע משערי ההמרה ועל מנת לבצע העברות בצורה קלה לכל בנק ביוון, אנשים שמעבירים כסף באופן קבוע לספקים, לעובדים וכדומה יעדיפו להתנהל עם חשבון בנק ביוון.
 3. תשלום מיסים – במידה ויש לכם הכנסות ביוון שהן מעל המינימום הנדרש, אתם חייבים לשלם מיסים. תשלום מיסים יהיה הרבה יותר קל דרך חשבון בנק יווני.
 4. הוכחה לרשויות – במידה ואדם רוצה לעבור לגור ביוון במידה ויש לו חשבון בנק זה מאפשר לו להראות לרשויות שהוא אדם רציני, שמכניס כסף, שתמיד משלם בזמן וזה מוכיח לרשויות מחויבות כלשהי כלפי יוון ויכול לעזור מאוד בעת בקשה לשהייה בארץ (כלומר בקשת ויזה גולדן).
 5. חקיקה – במידה ואתם רוצים להיות בעלי נכס ביוון חשוב שתכירו שבשנת 2025 ייצא חוק שאומר שחובה לשלם לבעל דירה או קבלן שקנית ממנו נכס ביוון בהעברה בנקאית על מנת שיכולו לאשר ברשויות כל מכירה או רכישה של נכס ביוון.
 6. הלוואות – היום ביוון ניתן לתת הלוואות גם לשוק הבינלאומי, זה תהליך קצת יותר ארוך מבישראל, כיוון שיש עוד פרוצדורה, אבל במידה ויש לכם חשבון בנק הפרוצדורה הזו מתקצרת משמעותית.

 

איך לפתוח חשבון בנק יווני – השלבים

 1. מספר מיסוי – לכו למשרד המס היווני והנפיקו מספר מיסוי יווני – יש שיקראו לזה מספר רישום מס. המספק כולל 9 ספרות. כדי לעשות זאת צריך הוכחה של מיקום המגורים שלכם והיתר שהייה או כרטיס רישום.
 2. יש לבחור איזה בנק אתכם רוצים –  חשוב לבחור בנק שיהיה לכם קל ונוח להמציא את המסמכים שהוא דורש.
 3. בקשה להקמת חשבון – הקמת חשבון בנק ביוון נעשית בקלות במידה ואתם אזרחי יוון אבל אם אתם לא, חובה לעשות פגישה עם בנקאי עם עו"ד מטעמכם או בעצמכם. בביקור זה תצטרכו לחתום על שלל מסמכים.
 4. דאגו לפגישה אישית מול בנקאי – עדיף אחד שמבין אנגלית או דאגו להביא איתכם מתרגם שמבין את השפה. ניתן לשלוח עו"ד בחלקם מהבנקים שיהיה מיופה הכוח שלכם ואז אתם לא חייבים להגיע לבנק, אלא רק צריכים לסיים את תהליך הרישום אונליין.
 5. תדאגו להעביר בפגישה עם הבנקאי את המסמכים הרלוונטיים – מסמך שמראה איפה אתם גרים היום, מסמך שמראה על מאיפה מגיע אליכם כסף היום ולאחר העברת המסמכים הדרושים הבנק יעביר אותם למחלקה המשפטית שלהם להמשך בחינת הבקשה – או במילים אחרות ביצוע בדיקת נאותות  כדי להימנע מהלבנת הון. מעבר זה של המחלקה המשפטית לוקח בערך שבוע. המעבר המשפטי הזה מאוד דומה לבדיקת דירוג האשראי שהבנקים עושים פה בישראל. 
 6. הצהירו למה החשבון מיועד – בזמן שאתם פותחים את החשבון חשוב להצהיר שהחשבון מיועד להתנהלות אישית ולא מיועד לעסקים.
 7. הפקידו כספים לבקשת הבנק – ישנם בנקים שיבקשו מכם להפקיד סכום מינימאלי (סוג של דמי רצינות אם תרצו) לאחר אישור פתיחת החשבון. 
 8. בקרו בבנק אם לא הייתם בו – במידה ועשיתם את התהליך הנ"ל עם עו"ד מיופה כוח תצטרכו להגיע לסניף לאחר שאושר החשבון על מנת שיוכלו לאמת את זהותכם, אם לא תעשו זאת חשבון הבנק לא ייפתח. 

חשוב לדעת: הבנקים יודעים להתמודד עם דוברי אנגלית כיוון שיש להם הרבה לקוחות בינלאומיים (חלק מלקוחות אלו מכניסים לבנק הרבה כסף והבנק עושה הכל כדי לשמר אותם), לרוב יש בבנקים צוותים שדוברים אנגלית מצוינת, מה שיכול לעזור לכם בתהליך. בנוסף לכך, חלק מהשירותים באונליין שלהם, הכספומטים גם יהיו אפשריים בשפה האנגלית.

 

רשימת המסמכים שאתם צריכים כדי לפתוח חשבון בנק ביוון

בחוק היווני מספר 455/07/30/2018 וגם החלטה מספר 281/17.03.2009 בבנק המרכזי ביוון (אפשר להשוות את הבנק המרכזי לבנק ישראל אצלנו), מוגדר המידע שחובה על הבנק לאסוף על מנת לפתוח חשבון בנק יווני. פרטים שמאשרים את זהות פותח חשבון, הבנק כמו תעודת זהות, הצהרת כספים ומקור מגורים. כמובן שאם אנחנו מדברים על חשבון משותף שני הצדדים צריכים להביא את הטפסים שנפרט עליהם כאן בהמשך. 

אך לפני זה חשוב להדגיש שהטפסים שאתם מביאים לבנק צריכים להיות מתורגמים לאנגלית או ליוונית (לפי החלטת הבנק) על מנת להמשיך בתהליך מול הבנק, ושכל בנק יכול לבקש מסמכים שונים על פי ראות עיניו. אילו המסמכים שעל שרוב הבנקים ביוון מבקשים על מנת לפתוח אצלם חשבון:

 1. תעודת לידה או דרכון (שחייב להיות בתוקף).
 2. רישום אוכלוסין – משהו מתומצת יספק את הבנק.
 3. מספר מיסוי יווני – יש שיקראו לזה מספר רישום מס.
 4. היכנסו לרשות המיסים ביוון ותוציאו הצהרה על הכנסתכם – טופס הנקרא:106/1301.
 5. עו"ש בבנק הנוכחי שלכם.
 6. אישור ניהול חשבון מהבנק (ניתן להוציא אונליין באנגלית).
 7. חשבונית של מים, חשמל או טלפון שמצהירות על הכתובת שבה אתם גרים כעת (מצריך תרגום נוטריוני ליוונית).
 8. חוזה שכירות.
 9. אישור על מקצוע – ניתן להראות אישור תואר, תעודת מקצועית (מצריך תרגום נוטריוני ליוונית).
 10. אישור על כך שיש לכם עבודה – אישור העסקה.
 11. תלוש משכורת – הכי עדכני שיש ככה יותר עדיף. (מצריך תרגום נוטריוני ליוונית).
 12. טלפון יווני – לצורך יצירת קשר, זיהוי לכניסה למערכת הבנק ועוד.
 13. לעיתים יש שיבקשו תעודת זהות (מצריכה תרגום נוטריוני ליוונית).

במידה ואתם רוצים לבצע תרגום נוטריוני שיהיה כביל גם בבנקים בחו"ל יש צורך בחותמת אפוסטיל לאחר התרגום להסבר על חותמת אפוסטיל כנסו לכאן >>>

איך לפתוח חשבון בנק ביוון

איך לפתוח חשבון בנק ביוון במידה וכבר היה לי אחד

אם אתם צריכים לחדש את חשבון הבנק, זה תלוי בכל בנק בנפרד, כלומר התהליך יהיה שונה בין בנק לבנק. יש בנק שיכול לבקש מכם להמציא את כל המסמכים מחדש, לכן אנו ממליצים לאחר איסוף כל המסמכים לשמור אותם בקלסר מסודר שתדעו לאן לפנות בעת הצורך. בנוסף, במידה ועברה תקופת זמן ארוכה מאז  שהחשבון היה פעיל  או בגלל שהחשבון הוא בינלאומי הבנק יכול לדרוש עדכון של המסמכים כדי להשאיר את החשבון פעיל לטווח זמן של שנה או יותר.

 

איך משתמשים בשירותי הבנק היווניים

המידע הזה לרוב משתנה מבנק לבנק ולכן חשוב להגיע לבנק, לשאול אותו על איך משתמשים בבנק ומה המדיניות שלהם בכל נושא. במידה ואינכם רוצים להגיע לבנק – ניתן לשלוח להם מייל מסודר עם כל השאלות שלכם והם יענו בשמחה. בנוסף לכך, באתרי הבנק מופיעים הריביות השונות במידה ואתם להפקיד פיקדון או לקחת הלוואה.

 

הלוואות בנקים ביוון

היום, לקוחות בינלאומיים יכולים לקחת הלוואה מהמערכת הבנקאית ביוון. 

 1. משכנתא – משכנתא ניתן לקחת בפריסה של 30 שנה בריבית שנתית של 3-4% – כל זה תלוי בסכום ההלוואה ובמשכה. 
 2. הלוואה לשיפוץ הבית – ניתן לשפץ את ביתכם ולקבל על כך הלוואה במידה ואתם מיעלים את את הדרישה האנרגטית של הנכס שלכם – לצורך העניין שמים קולטנים בגג, בידוד תרמי לבית וכדומה.

 

ריביות הבנקים

סוג ההלוואה

ריבית שנתית

משכנתא 3-4%
הלוואת צרכנים 10%
כרטיסי אשראי 22%-12 תלוי בכרטיס

חשוב לדעת: ביוון לא ניתן לקחת הלוואה מהבנק לרכישת רכב אבל אפשר להשיג הלוואה דרך סוכנויות רכב שעובדות מול הבנק.

 

מה חשוב לדעת על מנת לקבלת את ההחלטה באיזה בנק לפתוח חשבון ביוון?

אילו השאלות שאתם חייבים לשאול את עצמכם על מנת לקבל את ההחלטה עם איזה בנק אתם רוצים להתקדם:

 1. מה העמלות שיש לאותו הבנק?
 2. אילו ריביות הבנק נותן על הפלוס ועל המינוס?
 3. כמה עולה לפתוח חשבון בנק באותו בנק?
 4. מה הסניף שהכי קרוב אליכם?
 5. מה הזמינות של הבנק לפגישות?
 6. האם קיימת מחלקה שמטפלת בלקוחות בינלאומיים?
 7. האם ניתן לקבל שירות טוב אונליין?
 8. האם קיימת לבנק אפליקציה טובה שתוכלו לשלוט בכספים שלכם מרחוק?

 

דוגמאות לבנקים שעובדים עם לקוחות בינלאומיים

 1. יורו בנק או ביוונית Eurobank Ergasias – פתח לא מזמן מחלקה בינלאומית, המשמעות היא שעכשיו קיימים בבנק זה נציגים בינלאומיים שיכולים לתת לכם מענה בשפה האנגלית לכל מה שתצטרכו, ניתן לעשות פגישות זום עם הבנקאי שלכם ועוד. הבנק הוא כחלק מרשת סניפי גדולה שקיימת גם בקפריסין, בריטניה, בולגריה וסרביה. 

יתרונות הבנק

 

2. בנק פיראוס – בנק הפרוס בשלל מקומות בעולם ומתגאה בכך שהוא מתאים לעסקים קטנים ובינוניים.

 

מה היתרונות שהבנק מציע?


מה השירותים שמציע הבנק?

 

לסיכום

לפתוח חשבון בנק ביוון זה לא פשוט, אך ברגע שיש לכם את כל המסמכים מתורגמים בתרגום נוטריוני אז כל מה שנותר לכם זה כמה פגישות פשוטות ויש לכם חשבון בנק ביוון. נוטרי ישראל ידאגו לעשות עבורכם את עבודת התרגום הנצרכת ויעזרו לכם לקבל החלטות איזה טפסים חייבים לתרגם ואילו ניתן לוותר.

השאירו פרטים לקבלת שירות בנושאי אפוסטיל משרד החוץ

full_name(חובה)