אישור אפוסטיל משרד החוץ תוך יום עסקים

רבים מהישראלים מקבלים היום החלטה לנטוש את שוק הנדל"ן בישראל ולעבור ולהשקיע בשוק היווני. הסיבות לכך די ברורות שוק הנדל"ן בישראל עולה כל הזמן והמחירים הופכים להיות לא אפשריים ולא משתלמים מבחינת עלות תועלת. כיום על מנת לקבל שכירות של 7,000 שקל בחודש צריך לשלם קרוב ל-3 מיליון שקלים על הדירה. דבר זה גורם לשלל משקיעים לנטוש לחו"ל לקנות דירות ב-300,000 אלף שקל ולקבל שכירות בסדר גודל של 2,000 שקל בחודש. עם 300,000 אלף שקל לרוב לא צריך להיכנס לחובות או למשכנתא מה שהופך את הדיל הזה למשתלם ביותר לרוכשים. במאמר הבא החוק החדש שנכנס ביוון שאומר שחובה לבצע העברה בנקאית לצורך רכישת נכס ביוון ועל איך עושים את העברה הזו.

 

למה דווקא העברה בנקאית לצורך רכישת נכס ביוון?

חוק שהולך להיכנס ב-2025 קובע כי כל אדם שקונה או מוכר נכס חייב לעשות העברה בנקאית על מנת שיהיה ניתן לזהות אותו ברשויות המס ולאשר שאכן מדובר במישהו לגיטימי. 

 

באילו דרכים נהוג היום לבצע את ההעברה הבנקאית?

אלו מספר דרכים שנפוצות לביצוע העברה בנקאית לרכישת נכס ביוון:

  1. היום, הדרך הנפוצה ביותר להעברת כספים הינה העברה מהחשבון הישראלי ליווני ומשם העברה למוטב שצריך לקבל את הכסף למען רכישת הנכס – לרוב ההעברה הזו מתבצעת ע"י משיכת צ'ק בנקאי והעברתו למוטב. 
  2. הדרך הפחות סטנדרטית אך עדיין חוקית היא להעביר את הכספים לצד ג' עד למועד חתימת העברת הנכס ולאחר מכן העברה מצד ג' למוטב ממנו רוכשים את הנכס – אומנם לערב צד נוסף באירוע זה דבר שאינו מומלץ עקב הסיכונים הכרוכים בכך.

חשוב לדעת: כספים שמועברים היום מבנק ישראל לאחד מהבנקים הזרים נמצאים במעקב ע"י הרשויות (על מנת למנוע הלבנת הון) ולכן מומלץ לעבוד על פי התקנות ולא לסטות ימינה ושמאלה.

העברה בנקאית לצורך רכישת נכס ביוון

השלבים לביצוע ההעברה בצורה המקובלת

ככה תמנעו מטעויות בעת העברה בנקאית לצורך רכישת נכס ביוון:

 

  1. ההעברה בין חשבונות מדויקים

כאשר אתם מבצעים את ההעברה עליכם להיות מאוד מדויקים בשמות החשבון שלכם ובשם המוטב שמקבל את ההעברה. גם אם מדובר בהעברה בין שני חשבונות שיישכים לכם.

 

טעויות שחובה להימנע מהן

 

חשוב לדעת: הבנק היווני רשאי לבטל את ההעברה אם הוא לא מוצא קשר בן החשבונות שביצעו את ההעברה. על מנת להימנע מאי הבנות שווה לדבר עם הבנק היווני לפני ביצוע ההעברה.

 

2. המרות מטבע משקל ליורו

חשוב לוודא שאת ההעברה לא תעשו בשבת ובראשון כיוון שהעברה תיקח הרבה יותר זמן. בימים אלו אין מסחר במטבעות היורו, הדולר ובכלל במטבעות חוץ ולכן שווה לתכנן את העברה לימים שני – חמישי, בישראל הבנקים פחות זמינים בימי שישי. בנוסף לכך, את הכסף יש להמיר לפני ביצוע העברה לחו"ל היום ניתן לעשות הכל באפליקציות של הבנקים השונים בלחיצת כפתור אחת.

 

3. החשבון אליו מועבר הכסף

לרוב העברות יתבצעו בין החשבון שלכם בישראל לבין החשבון שלכם ביוון אבל קיימים מקרים בהם תרצו להשתמש בצד ג' שעוזר לכם בתהליך כמו עו"ד, קבלן, נוטריון או ספקים אחרים בחו"ל. בכל אחד מהמקרים האלו חשבו לשים לב לפרטים אותם צריך על מנת לבצע את ההעברה:

מספרים ואותיות אלו תאפשר לכם לבצע את ההעברה המדויקת לחשבון המדויק שאליו תרצו להעביר את הכסף. 

להלן דוגמאות לפרטי Swift או Bic בבנקים ביוון:

אין לבצע העברות  Swift או Bic על בסיס נתונים אלו – יש לוודא שהקישורים הקיימים נכונים מול הבנק עצמו לפני ביצוע ההעברה.

 

5. למה אתם מבצעים את ההעברה

כאשר סיבת ההעברה היא לקנות נכס לא תצטרכו לשלם מיסים במדינת ישראל, אך עם זאת תצטרכו למלא טופס 2513/2 שמצהיר על כך שקניתם נכס בחו"ל, הטופס יהיה בבנק ויועבר לרשות המיסים על פי צורך. עם זאת, במידה ואתם לא משכירים את הדירה לא תצטרכו לשלם מיסים בישראל ובמידה ואתם כן משכירים את הדירה יש פרוצדורה של דיווח למס הכנסה ויש להיות מודעים לכך. במידה ותצטרכו לספק הוכחות למס הכנסה יש להוציא את האסמכתא לרכישת הנכס מעורך הדין שלכם ועדיף בשפה האנגלית במידה ואין לכם בשפה האנגלית ניתן לבצע תרגום נוטריוני אצלנו במשרד עם אישור אפוסטיל רשמי >>>

 

6. עמלות העברה

חשוב לקחת בחשבון שיהיו עמלות להעברה מסוג זה, מה שאומר שלא תראו בחשבון רק את ירידת הכסף ששילמתם אלא תראו עוד שורה שיהיה כתוב בה עמלת העברה או עמלה של העברת מט"ח במידה והעברה משקל ליורו. במידה ואתם עושים את ההמרה הזו באפליקציה מחיר ההמרה יהיה קטן יותר ב-25-30% ולכן שווה לעשות את ההמרות האלו דרך האינטרנט או האפליקציה.

 

כמו שכבר הזכרנו בפסקה הקודמת יכולות להיות 2 סוגי עמלות:

חשוב לדעת: ההעברה לרוב לוקח מספר ימים בין 1 ל-3 ימי עסקים (לרוב שלושה). במידה ואתם צריכים לשלם מיסים בעת ההעברה המיסים ישולמו ממעביר הכסף ולא ממקבל הכסף.

 

לסיכום

במידה ואתם קונים נכס בחו"ל ומעוניינים לבצע את ההעברה הבנקאית באופן חוקי, השלבים שמנינו כאן הם השלבים העיקריים שאתם חייבים להכיר בעת ביצוע העברה בנקאית. במידה ונתקלתם בבעיה בייצוא מסמכים מתאים לבנק, המשרד שלנו מספק פתרונות לכל סוגי התרגומים הרשמיים עם אישור נוטריון רשמי.

השאירו פרטים לקבלת שירות בנושאי אפוסטיל משרד החוץ

full_name(חובה)