אישור אפוסטיל משרד החוץ תוך יום עסקים

פתיחת חשבון בנק בגרמניה

אם אתם עומדים לעבוד, ללמוד, לגור או לנהל עסקאות פיננסיות גדולות בגרמניה – כדאי מאוד שתפתחו לעצמכם חשבון בנק מקומי. כך תוכלו לנהל את הכספים ולבצע פעולות שונות במדינה בצורה פשוטה ויעילה, גם מרחוק. אז אם אתם מעוניינים לפתוח חשבון בנק במדינה האירופאית, במאמר זה נספק לכם את הצעדים השונים והמסמכים הנדרשים לכך כדי שתהיו הכי מוכנים שאפשר.

 

בדיקה של בנקים שונים

ראשית, לפני פתיחת חשבון בנק בגרמניה, כדאי שתערכו תחקיר מעמיק על הבנקים השונים שקיימים במדינה. בדקו כאלה שמתאימים לתושבי חוץ או שיש להם שירותים ללקוחות בינלאומיים, כדי שתוכלו לתפעל אותם עוד לפני שאתם נמצאים פיזית במדינה.

חשוב לקחת בחשבון גם גורמים נוספים שישפיעו על ההחלטה שלכם:

 1. עמלות חשבון: לכל בנק יש תוכנית עמלות אחרת. כדאי לבצע השוואה בין הבנקים השונים ולבדוק באיזה מהם העמלות הכי משתלמות לפעולות שאתם מתכוונים לבצע.

 

 1. נגישות: חשוב שתהיה לחשבון נגישות, גם באונליין.

 

 1. תמיכת שפה: אם אתם לא דוברי גרמנית, כדאי שבאתר של הבנק תהיה אופציה לנהל את החשבון גם באנגלית.

 

 1. מגוון השירותים: לא כל בנק מציע את אותם שירותים. לדוגמה, אם אתם רוצים לפתוח חשבון בנק עסקי, יש לוודא שהבנק אכן מציע מענה לעסקים.

 

 1. קירבה פיסית אליכם: אם אתם עומדים לגור או לעבוד בגרמניה, כדאי שתבחרו בבנק שיש לו סניף שקרוב לביתכם. כדאי גם לבדוק את פריסת הכספומטים לצורך זמינות מקסימלית.

 

סוגי חשבונות בנק בגרמניה

סוג חשבון תיאור
רגיל מתאים לרוב האזרחים, מאפשר פעולות רגילות כמו הפקדת שכר ותשלומים.
חיסכון לחיסכון ארוך טווח עם אפשרות לרווח ריבית. כולל תנאים והגבלות.
פיקדון לזמן קצוב פיקדון שמוגבל בזמן עם אפשרות לרווח ריבית גבוהה יותר.
עסקי לבעלי עסקים, מספק פתרונות פיננסיים לניהול העסק.
בנק דיגיטלי מציע שירותי בנקאות דיגיטלית, נגישות וניהול מרחוק.

בדיקת סוגי חשבונות בנק בגרמניה

בגרמניה קיימים סוגים שונים של חשבונות בנק, וכדאי לדעת מהם מראש כדי לבצע בחירה מושכלת. נציג אותם פה לפניכם:

 1. חשבון עו״ש רגיל: זהו החשבון שיש לרוב האזרחים. הוא מקביל לחשבון העו״ש האישי בארץ, שמאפשר שלל פעולות נפוצות כמו העברת תשלומים, קבלת שכר וכדומה.

 

 1. חשבון חיסכון: סוג חשבון זה נועד באופן נקודתי לחיסכון של כסף לאורך זמן. ניתן להרוויח בו ריבית בהתאם לתוכנית הנבחרת. יש לחשבון כזה כל מיני תנאים והגבלות וצריך לבדוק אם הוא מתאים לכם.

 

בקרו באתרים שלנו למידע נוסף

 1. חשבון פיקדון לזמן קצוב: מדובר בחשבון להפקדת פיקדון שמוגבל בזמן. מה ששונה בינו לבין חשבון חיסכון הוא גם מגבלת הזמן וגם האפשרות להרוויח ריבית גבוהה יותר.

 

 1. חשבון עסקי: חשבון שאפשר לפתוח כבעלי עסק, שמאפשר לכם לנהל את כלל הפעולות הפיננסיות של העסק, כולל העברות, תשלומים, השקעות וכו׳.

בנקים מומלצים בגרמניה

בנק תיאור
N26 בנק דיגיטלי, ניתן לנהל בו חשבון בקלות גם באנגלית.
Commerzbank בנק מוביל בגרמניה, מתאים גם ללקוחות בינלאומיים.
Deutsche Bank בנק גרמני מוכר, מציע שירותים ופתרונות רבים.

איזה בנקים מומלצים לצורך פתיחת חשבון בנק בגרמניה?

כמובן שיש הרבה מאוד בנקים במדינה, שלכל אחד מהם יתרונות וחסרונות משלו.

נציע לכם  3 בנקים שיכולים להתאים גם למי שאינו מתגורר בגרמניה.

 1. N26: זהו בנק דיגיטלי, שהיתרון שלו הוא שניתן להתנהל בו בקלות באמצעות האפליקציה. הבנק תומך באנגלית וניתן לפתוח דרכו חשבון בקלות.

 

 1. Commerzbank: מדובר באחד מהבנקים המובילים בגרמניה, והוא מתאים גם ללקוחות שגרים במדינה וגם ללקוחות בינלאומיים. הוא מספק תמיכה רב לשונית ומגוון אפשרויות בנקאיות, כולל חשבונות עו״ש, חשבונות חיסכון והשקעות. מדובר בבנק שפועל לא רק בגרמניה ויש לו סניפים במדינות נוספות באירופה, מה שיכול אולי להקל על אלה אשר מעוניינים לנהל חשבון בנק ממקומות שונים.

 

 1. Deutsche Bank: דויטשה בנק הוא בנק גרמני ידוע, שמציע שירותים ופתרונות בנקאיים לאזרחים ותושבי חוץ. הוא אהוד בזכות המסלולים השונים והמשתלמים שהוא מציע.

 

איסוף מסמכים

אחרי שבחרתם את הבנק הרלוונטי, הגיע הזמן שתאספו את המסמכים הנדרשים לצורך פתיחת חשבון בנק בגרמניה. כאזרחים ישראלים לרוב תזדקקו לדרכון בתוקף, הוכחת כתובת, אישור שהייה ועוד. יש לבדוק מול הבנק איזה מסמכים הוא מבקש ולהיערך בהתאם. לפעמים תצטרכו תרגום של מסמכים ישראליים וחתימת אפוסטיל לצורך אימות.

איסוף מסמכים

סוג מסמך הסבר
דרכון נדרש לרוב הבנקים, יש לוודא שהוא בתוקף.
הוכחת כתובת יכולה לכלול חשבונית חשמל או מסמך רשמי נוסף.
אישור שהייה יכול להכיל אישור עבודה או רישום כתושב.
תרגום ייתכן שיהיה צורך בתרגום של מסמכים ישראליים.
חתימת אפוסטיל אם נדרש, לאימות משרד החוץ.

תהליך הגשת בקשה

תהליך הגשת הבקשה שונה במקרה בו אתם נמצאים בגרמניה לעומת מצב בו אתם רוצים לפתוח את החשבון מרחוק.

 

פתיחת חשבון בנק בגרמניה פיזית

אם אתם נמצאים בגרמניה, אתם יכולים לקבוע תור בסניף בנק שבחרתם, ולהגיע עם המסמכים אל הפקיד. אצל הפקיד תצטרכו למלא את כל הפרטים הרלוונטיים בטפסים שהוא יביא בפניכם. הוא ייקח עותק של המסמכים שהבאתם ויזין בקשה לצורך פתיחת חשבון בנק בגרמניה. לאחר שהבקשה תאושר, תקבלו את מספר החשבון, פרטי כניסה, כרטיס דביט במידת הצורך וכדומה. אחר כך תוכלו להפעיל את החשבון ותצטרכו להפקיד סכום ראשוני. הסכום משתנה בין הבנקים. לאחר מכן תוכלו להתחיל להשתמש בו באופן שוטף!

פתיחת חשבון בנק בגרמניה

פתיחת חשבון בנק בגרמניה מרחוק

פתיחת חשבון בנק בגרמניה אפשרית גם מרחוק. יש בנקים רבים שמאפשרים לתושבי חוץ לפתוח חשבון בינלאומי באופן מקוון. אם אתם בוחרים לעשות זאת כך, יש לעקוב אחר ההוראות הספציפיות של הבנק בו בחרתם. הוא ידרוש מכם מילוי בקשה אונליין, חתימה על הטפסים, הוספת מסמכים מאומתים ועוד. אתם יכולים לעשות את זה לבד או להיעזר בחברה או איש מקצוע שמתמחים בפתיחת חשבונות בנק בינלאומיים באירופה. אלו יוכלו לסייע לכם להשיג את המסמכים הנדרשים, ולמלא איתכם את הטפסים בצורה מדויקת ככל הניתן כדי שלא יצוצו בעיות וכדומה.

לאחר שתמלאו את טופס הבקשה אונליין פקידי הבנק יטפלו בה, ותוך מספר ימי עסקים הם יוכלו לאשר אותה. תצטרכו להפקיד אל החשבון החדש סכום מינימלי לפי תנאי החשבון, ואחר כך תוכלו להתחיל להתנהל איתו ביומיום.

תהליכי פתיחת חשבון בנק

שלב הליך
1 תחקיר מקדים על סוגי חשבונות ובנקים.
2 איסוף מסמכים נדרשים לפתיחת חשבון.
3 הגשת בקשה – בסניף או מרחוק.
4 פתיחת החשבון לאחר אישור.
5 הפקדת סכום ראשוני והתחלת השימוש בחשבון.

סיכום שלבים של פתיחת חשבון בגרמניה

אז מה למדנו שצריך לעשות? נסכם את כל השלבים כאן כדי שתוכלו לעקוב אחריהם בצורה נוחה.

 1. תחקיר מקדים: בצעו תחקיר מקדים של סוגי החשבונות והבנקים השונים. יש לקחת בחשבון גורמים שונים שישפיעו על הבחירה שלכם, כמו נגישות, גובה עמלות ועוד. כך תוכלו לקבל החלטה מושכלת בנוגע לבנק הנכון לכם ולצרכים שלכם.

 

 1. איסוף מסמכים: בדקו איזה מסמכים נדרשים לצורך הגשת בקשה לפתיחת חשבון בנק בגרמניה. התחילו לאגד אותם יחדיו ולוודא שיש לכם את כל מה שנדרש לצורך הגשת הבקשה.

 

 1. הגשת בקשה: זה השלב שבו אתם מגישים בקשה לפתיחת החשבון, אם זה פיזית בסניף בנק בגרמניה או באופן מקוון בבנקים שמאפשרים זאת. מלאו את כל הפרטים והמתינו לאישור.

 

 1. פתיחת החשבון: ברגע שתקבלו את האישור, תוכלו לפתוח את החשבון. תצטרכו להפקיד סכום כסף ואז תוכלו להתחיל להשתמש בו לצרכים השונים שלכם, בין אם זה העברת כספים או קבלתם.

סיכום שלבים לפתיחת חשבון

שלב פעולה
1 תחקיר מקדים ובחירת בנק וסוג חשבון.
2 איסוף מסמכים ווידוא כי כל הנדרש נמצא.
3 הגשת בקשה בסניף או מקוונת.
4 פתיחת החשבון לאחר אישור.
5 הפקדת סכום ראשוני ושימוש בחשבון.

בשורה התחתונה

לסיכום, פתיחת חשבון בנק בגרמניה היא צעד חשוב עבור כל מי שצריך לנהל את הכספים שלו בצורה יעילה בעת מעבר לגרמניה או בביצוע עסקאות גדולות במדינה. לפני שאתם עושים זאת, חשוב לבצע תחקיר מקדים, להבין את הדרישות השונות ולאסוף מסמכים. אם אתם זקוקים למסמך עם חותמת אפוסטיל אתם מוזמנים לפנות אל אפוסטיל משרד החוץ, שישמחו לעמוד לרשותכם בתרגום, חתימה ואימות של מסמכים שונים. המטרה של אפוסטיל היא לבצע העברה חלקה של מסמכים בין מדינות בצורה מאומתת, חוקית ובינלאומית. עם צוות מקצועי שיוכל לטפל בבקשות שלכם, תוכלו לקבל חותמת אפוסטיל במהירות וביעילות.

צרו קשר עוד היום כדי לזרז את התהליך!

השאירו פרטים לקבלת שירות בנושאי אפוסטיל משרד החוץ

full_name(חובה)
השאירו-פרטים-כאן