אישור אפוסטיל משרד החוץ תוך יום עסקים

אפוסטיל תעודת נישואין תעודת יושר תעודת לידה

אפוסטיל תעודת נישואין הצגת תרגום תעודת נישואין נדרשת לשם קבלת אזרחות זרה ולשלל מטרות נוספות. במידה שתעודת הנישואין שלכם אינה בנמצא, ניתן להגיש באופן מקוון בקשה לאיתור תעודת נישואין בלשכת הנישואין בה הונפקה. לשם הגשת הבקשה המקוונת, יש להצטייד בפרטים מזהים של בני הזוג הרשומים בתעודת הנישואין (מספרי תעודת זהות או דרכון וכן כתובת מגורים...

אפוסטיל תעודת נישואין

הצגת תרגום תעודת נישואין נדרשת לשם קבלת אזרחות זרה ולשלל מטרות נוספות. במידה שתעודת הנישואין שלכם אינה בנמצא, ניתן להגיש באופן מקוון בקשה לאיתור תעודת נישואין בלשכת הנישואין בה הונפקה. לשם הגשת הבקשה המקוונת, יש להצטייד בפרטים מזהים של בני הזוג הרשומים בתעודת הנישואין (מספרי תעודת זהות או דרכון וכן כתובת מגורים לפני הנישואין), ובפרטי תעודת הנישואין, ככל שהם ידועים (תאריך החתונה, מקום רישום הנישואין וכן מספר תעודת הנישואין).

השירות ניתן ללא עלות. אף על פי כן, מסמכים מטעם הרבנות ניתנים בעברית בלבד. לכן, יש צורך בביצוע תרגום נוטריוני וקבלת אישור אפוסטיל על מנת שניתן יהיה להשתמש בהם במדינות אחרות.

חותמת אפוסטיל תעודת נישואין
חותמת אפוסטיל תעודת נישואין

אפוסטיל בית משפט לפסקי דין

עסקאות בין לאומיות רבות מצריכות הצגת החלטות ופסקי דין של בתי משפט. יחד עם זאת, פסקי דין והחלטות בית המשפט ניתנים על פי חוק בשפה העברית בלבד. לכן, במידה שאתם מעוניינים להציג החלטות שניתנו על ידי בית המשפט או פסקי דין במדינות זרות, יש לתרגמם לאנגלית ולקבל אישור נוטריון ואפוסטיל.

אפוסטיל לתעודות
אפוסטיל לתעודות

אפוסטיל תעודת יושר

תעודת יושר היא תעודה המעידה על כך שעברו הפלילי או התעבורתי של אדם נקי וכי אין הרשעות בתיקו הפלילי. מעסיקים רבים ברחבי העולם דורשים תעודת יושר כתנאי מקדים להעסקה. כל אדם רשאי לפנות לכל תחנות המשטרה בישראל כדי להזמין תעודת יושר. תעודות אלא תישלחנה ישירות לנציגויות הזרות בישראל, לנציגויות הישראליות בחו"ל או לרשויות לאימוץ בין ארצי, בהתאם למידע הקיים. אף על פי כן, היות שהמסמכים ניתנים בשפה העברית, יש צורך לתרגמם ולקבל אישור נוטריוני ואישור אפוסטיל.

אפוסטיל תעודת לידה

כל אדם המעוניין לקבל אזרחות זרה נדרש לתרגם את תעודת הלידה שלו. במידה שאין ברשותכם תעודת לידה, ניתן להגיש בקשה באופן מקוון בקשה לתעודת לידה לנולדים בישראל ללא עלות. השירות ניתן למבקשים עבור עצמם, אחיהם, ילדיהם, הוריהם, נכדיהם, סבים וסבתות ובני זוג.

ניתן לבקש תעודת לידה בשפות העברית והאנגלית, אולם מרבית המדינות ידרשו חותמת אפוסטיל שתעיד שהתרגום בוצע כהלכה.

אפוסטיל תעודת לידה אמריקאית

היחידה לאזרחים אמריקאים בשגרירות ארצות הברית בישראל מספקת שירותים נוטריונים לאזרחים אמריקאים וישראלים שנזקקים לחתימה נוטריונית לשימוש בארצות הברית. אף על פי כן, התפשטות נגיף הקורונה גרמה לכך שהשגרירות עובדת בהיקף קטן במיולד. כתוצאה מכך, זמני ההמתנה לתור בשגרירות התארכו באופן חסר תקדים.

לפיכך, הדרך הפשוטה ביותר להשיג אישורים בישראל שיהיו תקפים גם בארצות הברית היא היעזרות בשירותי נוטריון עם אפוסטיל אמריקאי לחתימה על מסמכים, שיחסכו מכם את ההתנהלות המורכבת מול שגרירות ארצות הברית.

אפוסטיל תעודת פטירה

על מנת להוציא תעודת פטירה, יש להגיש בקשה לקבלת תיעוד ממרשם האוכלוסין ולציין בה את מספר תעודת הזהות של הנפטר. במידה שהבקשה היא עבור אדם שנפטר לפני שנת 1955, יש לציין את מקום המגורים של הנפטר בעת הפטירה וכן את מקום פטירתו.

במידה שהמבקש הוא קרוב משפחה מדרשה ראשונה של הנפטר, באפשרותו לבקש את תעודת הפטירה באמצעות טופס בקשה מקוון. בעל עניין אחר שמגיש בקשה לתעודת פטירה יצטרך למלא טופס בקשה למתן תיעוד ממרשם האוכלוסין, לצרף מכתב הסבר או ייפוי כוח מבן המשפחה של הנפטר ולהגיש את הבקשה באמצעות הגעה פיזית לאחת מלשכות רשות האוכלוסין וההגירה. הנפקת תעודת הפטירה אינה כרוכה בתשלום.

ראוי לציין כי תעודות פטירה מונפקות בשפה העברית בלבד. לכן, יש לתרגם את התעודה לשפה אחרת ולאמת את התרגום על ידי נוטריון מוסמך. לאחר התרגום הנוטריוני נדרשת גם חותמת אפוסטיל משרד החוץ  שתעניק תוקף משפטי רשמי לתעודה.

אפוסטיל תעודת פטירה
אפוסטיל תעודת פטירה

אפוסטיל תעודת גירושין

לא פעם, זוגות שהתגרשו מאבדים את תעודת הגירושין שלהם לאחר הליך הגירושין. יחד עם זאת, לעתים תרגום תעודת הגירושין נדרש לשם ביצוע פעולות משפטיות בחוץ לארץ. במקרה כזה, יש לבקש העתק של תעודת הגירושין מבית הדין הרבני שבו בוצע הגט. יש להזין בטופס הבקשה מספרי תעודת זהות, את שמות בני הזוג, את תאריך מתן הגט וכן מספר טלפון של מגיש הבקשה והעתק תעודת זהות ולשלם במזכירות בית הדין את האגרה הקבועה בתקנות.

יש לשים לב כי בתי הדין הרבניים לא מעניקים תרגום נוטריוני לתעודות גירושין. לפיכך, במידה ואתם מעוניינים בתרגום נוטריוני של התעודה, עליכם לפנות באופן עצמאי לנוטריון שמעניק שירותי תרגום. לאחר מכן, עליכם לפנות למחלקה הקונסולרית במשרד החוץ על מנת לקבל תעודת אפוסטיל. מומלץ לפנות מלכתחילה למשרד נוטריון שמציע שירותי אפוסטיל ולחסוך זמן ומאמץ ניכרים.

לחזרה לחלק ספציפי במאמר
עורכת דין ונוטריון רחל (רייצ'ל) שחר

עורכת דין ונוטריון רחל (רייצ'ל) שחר

עו"ד למשפחה לירושה צוואות ולענייני גירושין, עומדת בראש משרד עו"ד שחר הנחשב לאחד ממשרדי הבוטיק בצמרת משרדי עורכי הדין בישראל. המשרד שנוסד על ידה צמח והתפתח וכיום מעניק מגוון שירותים ובהם:
דיני משפחה וירושות, פשיטת רגל , הוצאה לפועל , איחוד תיקים, מחיקת חובות ועיכוב יציאה מהארץ.
המשרד משתף פעולה עם צוות יועצים חיצוניים בתחום הכלכלה והאקטואריה על מנת להעניק שירות של מעטפת מלאה.עו"ד רחל שחר, הנחשבת לאוטוריטה בתחום דיני משפחה וירושה ניהלה מאז הסמכתה מאות תיקים סבוכים בתחום דיני המשפחה והירושה תוך ניסיון ראשון במעלה להביא את הצדדים לפתרונות ללא הגעה לכתלי בית המשפט.

השאירו פרטים לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

זמינים 7 ימים בשבוע!

השאירו פרטים לקבלת שירות בנושאי אפוסטיל משרד החוץ

full_name(חובה)